Overslaan en naar de inhoud gaan

Superveilige encryptiechip toch gekraakt

Deze Trusted Platform Module-chips staan bekend als de best beveiligde chips en zitten in zo’n 100 miljoen pc’s. Ze moeten overigens wel geactiveerd worden. De chip biedt dan een extra beveiligingslaag door middel van encryptie of scrambling van gegevens. Daarnaast zijn een extra wachtwoord of andere identificatie vereist om het systeem aan te zetten.
Business
Shutterstock
Shutterstock

Tarnovsky heeft wel grote moeite moeten doen om de chip te kraken. Het vereist fysieke toegang tot een systeem. Hij heeft ruim een half jaar gewerkt aan het kraken van de chip. Hierbij heeft hij kleine onderdelen van de chip moeten aanpassen. Daarvoor heeft hij onder meer chemische stoffen moeten gebruiken om de onderdeeltjes los te maken.
Hoewel de producenten blijven benadrukken dat het wel heel veel inspanningen vereist om de TPM-chip te kraken, zal dat bij waardevolle documenten voor veel criminelen toch de moeite waard blijken.

De gekraakte TPM-chip was een topmodel van Infineon, marktleider in dit segment. Volgens Tarnovsky wordt de gekraakte techniek in een groot aantal chips van Infineon gebruikt, die op hun beurt weer worden gebruikt in satelliettelevisies, de Xbox en diverse smartphones.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in