Superveilige encryptiechip toch gekraakt

Tarnovsky heeft wel grote moeite moeten doen om de chip te kraken. Het vereist fysieke toegang tot een systeem. Hij heeft ruim een half jaar gewerkt aan het kraken van de chip. Hierbij heeft hij kleine onderdelen van de chip moeten aanpassen. Daarvoor heeft hij onder meer chemische stoffen moeten gebruiken om de onderdeeltjes los te maken.
Hoewel de producenten blijven benadrukken dat het wel heel veel inspanningen vereist om de TPM-chip te kraken, zal dat bij waardevolle documenten voor veel criminelen toch de moeite waard blijken.
De gekraakte TPM-chip was een topmodel van Infineon, marktleider in dit segment. Volgens Tarnovsky wordt de gekraakte techniek in een groot aantal chips van Infineon gebruikt, die op hun beurt weer worden gebruikt in satelliettelevisies, de Xbox en diverse smartphones.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee