Staatssecretaris Ank Bijleveld (Binnenlandse Zaken) ziet daarom af van invoering van het zogeheten Flistersysteem, heeft ze de Tweede Kamer gisteren laten weten. Hulpverleners zouden zich sneller door het drukke verkeer kunnen bewegen als automobilisten eerder weten dat ze in aantocht zijn. Autorijders horen de sirenes nu lang niet altijd.
In 2009 heeft een proef plaatsgevonden met Flister. Er hebben 40 voertuigen van 4 hulpdiensten (brandweer, ambulance en KLPD) 2 maanden met Flister gereden. Doel was om vast te stellen of een systeem als Flister geen nadelige gevolgen heeft voor de verkeersveiligheid. Daarbij bleek dat Flister nagenoeg geen effect heeft op het aantal conflicten tijdens een spoedrit. Het aantal conflicten hangt veel sterker samen met de rijstijl van de bestuurder en de aard en locatie van de rit dan met het wel of niet gebruiken van de Flister. Evenmin kon een consistent effect op de rijsnelheden en aanrijtijden worden vastgesteld, aldus Verkeer & Waterstaat.
Uit de proeven is onvoldoende gebleken dat politie en brandweer met het systeem sneller ter plekke zijn. Daar komt nog eens bij dat het radiosignaal van Flister ook terechtkomt bij omwonenden en autorijders die verderop rijden.
Een ander probleem is dat de frequentieruimte van Flister is toegewezen aan radiozenders. Omroepen worden door het systeem dus beperkt in de rechten die ze hebben voor het gebruik van hun frequenties. Daar zou de overheid dan voor moeten betalen, maar dat zit er in tijden van bezuinigingen niet in, voert Bijleveld aan.
Met een nieuwe Google-functie bepaal je nu zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van AG Connect.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee