Overslaan en naar de inhoud gaan

Ook in Engeland wet tegen internetpiraterij

De Digital Economy Bill werd gistermiddag met 189 stemmen voor en 47 tegen goedgekeurd door het House of Commons. Dat was op de valreep: met de verkiezingen in zicht kunnen vanaf vandaag geen wetten meer worden goedgekeurd door de parlementariërs. Daardoor was er niet veel discussie over de inhoud van de wet. Het House of Lords was al voor: die had namelijk het initiatief ervoor genomen.
Business
Shutterstock
Shutterstock

Onder de wet kunnen belanghebbenden wiens auteursrecht wordt geschonden, via de rechter afdwingen dat de internet service provider naam en adres van de overtreder vrijgeeft. Dat opent de weg naar juridische vervolg van de overtreder. Eén van de mogelijke sancties die de wet noemt is afsluiten van de internetverbinding van de overtreder; dat kan overigens pas na een jaar, als aangetoond wordt dat van voortdurende overtreding sprake is.

Deze bepaling is al omstreden, maar nog meer kritiek is er op de bepaling dat ook websites die verdacht worden van het herbergen van illegale content van internet afgesloten kunnen worden. In een concessie op de valreep is overigens wel de bepaling toegevoegd, dat ook dat alleen kan nadat een rechter zich er over gebogen heeft. Eén van de critici van deze bepaling is Google. Google vreest dat de wet zich kan richten tegen sites met legitieme content, of zelfs misbruikt kan worden om dat te doen.

Met de mogelijkheid om ook het afkoppelen van websites van internet te gelasten, lijkt de Digital Economy Bill nog verder te gaan dan Frankrijk, dat in oktober vorig jaar ook een antipiraterijwet invoerde; die wet maakt het mogelijk een internetter af te sluiten na twee waarschuwingen en toetsing door de rechter.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in