Overslaan en naar de inhoud gaan

Nieuwe baas ICANN volgt EU-voorstel niet

De manier waarop ICANN nu is georganiseerd geeft de beste waarborgen voor een 'enkelvoudig, samengesteld en wereldomspannend internet', volgens Rod Beckstrom. Eind juni nam Beckstrom het roer bij de organisatie over van de Australiër Paul Twomey.
Business
Shutterstock
Shutterstock

Dat internet nu goed functioneert, bewijst volgens Beckstrom dat de huidige organisatie voldoet. Uit verschillende delen van de wereld komt kritiek op de invloed die de Amerikanen in theorie kunnen uitoefenen op het beheer van internet. Zo heeft de Europese Commissie voorgesteld het beheer onder te brengen bij een nieuwe organisatie 'G-12 for internet governance'.

Volgens Eurocommissaris Viviane Reding moet er tevens een toezichthouder komen die beslissingen over het internetbeheer tegen het licht houdt. Volgens Beckstrom is de Californische wetgeving waar ICANN nu onder valt 'een goede wet voor technologie'.

Beckstrom zegt zich vooral pragmatisch te willen opstellen bij het uitoefenen van zijn nieuwe functie in plaats van ICANN in een nieuwe richting te sturen.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in