Overslaan en naar de inhoud gaan

Kabinet fnuikt instroom bètastudies

Het Platform Bèta Techniek is woedend over de voorgenomen bezuinigingen van het Kabinet. De plannen om de studiefinanciering voor de master af te schaffen en langstudeerders op hun studiefinanciering te korten, zullen volgens het Platform Bèta Techniek vooral de studenten van technische studies hard raken. Het platform berekent dat de 3 technische universiteiten samen 20 miljoen euro moeten inleveren en de studenten van technische studies gezamenlijk bijna 47 miljoen euro.
Business
Shutterstock
Shutterstock

Het platform verwacht dat de instroom door de maatregelen zal dalen en hun succesvolle aanpak van de afgelopen jaren om meer studenten in technische studies te krijgen, teniet zal doen. Door de gezamenlijke inspanning van scholen, bedrijven en de overheid is de instroom in bètatechnische studies nu 27 procent hoger dan in het jaar 2000.

Bètatechnische opleidingen zijn een zware belasting, stelt het platform. Deze studenten studeren gemiddeld 37 uur per week, terwijl bijvoorbeeld rechtenstudenten slechts 26 uur per week aan hun studie besteden. Daarnaast zijn alle bèta- en technische studies in het wetenschappelijk onderwijs vijfjarig, terwijl de meeste andere opleidingen vierjarig zijn. Dit samen betekent dat de kans groot is dat bètatechniek-studenten vaker zullen uitlopen: de TU's hebben bijvoorbeeld significant meer langstudeerders dan gemiddeld.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in