HP's DreamScreen is meer dan fotolijstje

De DreamScreen valt in een nieuwe categorie elektronische gadgets en is een kruising tussen een digitale fotolijst en een simpele mobiele computer. HP prijst het toestel aan als ‘vierde scherm’ in het leven van de gebruiker, naast de televisie, de pc en de mobiele telefoon. De glanzend-zwarte DreamScreen is bedoeld voor plaatsing op bijvoorbeeld het aanrecht in de keuken, de salontafel in de woonkamer of het nachtkastje in de slaapkamer. Het apparaat wordt bediend met tiptoetsen aan de randen of met een kleine afstandsbediening en heeft dus geen aanraakscherm.
Het toestel heeft een vrij beschikbaar geheugen van 1,5 GB voor het opslaan van mediabestanden, een lezer voor geheugenkaartjes, een 10/100 megabit vaste netwerkconnector, WiFi (802.11b/g) en 2 USB-aansluitingen. Daarnaast kan De DreamScreen foto’s, video’s en muziek ‘streamen’ die op een pc elders in huis zijn opgeslagen. Het is ook mogelijk diashows te tonen die op HP’s eigen fotowebsite Snapfish staan.
De gebruikersinterface bevat voorgeïnstalleerde pictogrammen die onder meer toegang geven tot socialenetwerksites zoals Facebook en eigen favorieten. De gebruiker kan met de DreamScreen ook weerberichten opvragen en zijn persoonlijke agenda raadplegen. Tegelijk met DreamScreen introduceert HP in de VS de dienst SmartRadio, die toegang geeft tot meer dan 10.000 radiostations op internet.
HP USA vermeldt in zijn aankondiging niet of de DreamScreen ook elders in de wereld op de markt komt en zo ja, wanneer.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee