Overslaan en naar de inhoud gaan

Grote opruiming in Windows-code

Een vergelijking die ZDnet heeft gemaakt tussen Windows 7 en Windows 8 lijkt erop te duiden dat Microsoft in Windows 8 heel wat code heeft verwijderd en/of de nodige functionaliteit handiger, zuiniger heeft gerealiseerd. De cijfers zien er als volgt uit:
Business
Shutterstock
Shutterstock
Windows 7 Preview Windows 7 SP1 Windows 8 Preview
Ram-gebruik 540 MB 404 MB 281 MB
Aantal processen 34 32 29

Hoewel ervaringen uit het verleden geen garantie bieden, is de kans groot dat Microsoft nog wat zal sleutelen aan geheugengebruik en processorbeslag van Windows 8, zodat het besturingssysteem nog zuiniger wordt.

Sanering van de code was ook hoognodig om de belofte waar te maken dat Windows 8 op ARM-processors draait. Volgens hoofd Windows en Windows Live Steven Sinofsky heeft Windows 8 op dat platform straks aan 1 gigabyte 'random access'-geheugen (RAM) genoeg. Op Intel-processors zou Windows 8 goed uit de voeten kunnen op bijvoorbeeld een Lenovo S10 mininotebook uit 2008, en daarop beter presteren dan Windows 7, zei Sinofsky.



Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in