Overslaan en naar de inhoud gaan

Europol zoekt vandaag in 14 landen illegale content

Europol zoekt vooral bij notoire 'rippers'; lieden die auteursrechtelijk beschermde werken omzetten in vrij te kopiëren bestanden. Ook zoekt Europol naar de topsites die de illegale content verspreiden. Volgens de Nederlandse auteursrechtenorganisatie BREIN, zijn ook in Nederland invallen gedaan en sitebeheerders aangehouden.
Business
Shutterstock
Shutterstock

Het onderzoek is een initiatief van de Belgische federale politie. De reden dat Europol en Eurojust zijn ingeschakeld, is dat de groepen die zich bezighouden met de illegale verspreiding van het auteursrechtelijk beschermd materiaal, actief zijn in vele landen en gebruikmaken van hostingbedrijven die internationaal actief zijn.

BREIN-directeur Tim Kuik is verheugd over de actie: "Dit soort groepen zijn de bron van illegale bestanden op Internet. Het is belangrijk die strafrechtelijk aan te pakken want zij staan aan het begin van de miljardenschade die illegale verspreiding via internet veroorzaakt."

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in