Toen Steve Jobs in 1997 terugkeerde als CEO van Apple stopte het bedrijf met de verkoop van OEM-licenties op de software. Dit betekende het eind van de Apple-klonen. Nu de fabrikant echter processoren van Intel gebruikt, kan in theorie op elke pc OS X geïnstalleerd worden. Hobbyisten slagen er al een paar jaar in op die manier ‘Hackintosch’-machines operationeel te krijgen. Het bedrijf PearC ziet een gat in de markt.
De klonenbouwer is al langer actief in Duitsland en Frankrijk, maar spreidt nu haar vleugels uit naar de Benelux. Voor Eckhart Covent, die namens de nieuwe dealer spreekt, zijn design, hardware en software van de Apple-computers geen onlosmakelijke eenheid meer. “Ik heb geen behoefte aan design bij een computer die onder mijn bureau staat. Ik heb echter wel behoefte aan een eSata-poort en een groot aantal USB-poorten, om maar eens wat te noemen,” stelt hij in een interview voor de site Apple Different.
Volgens Covent kan Apple juridisch gezien weinig tegen de verkoop van klonen inbrengen. “We kopen onze licenties tegen de volledige prijs, want er bestaan geen OEM-tarieven, en combineren niet meer dan één computer per licentie.”
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee