Loopbaan

Carriere
sollicitatie

Tekort aan techtalent? Kijk eens naar Afrika

Poule van 700.000 developers 

© CC BY 2.0 - Flickr Free Images
6 september 2021

Afrika is niet direct het woord dat bij mensen opkomt als antwoord op de vraag hoe het tekort aan ICT-personeel moet worden opgelost. Toch heeft volgens Arne Doornebal het jongste continent ter wereld veel ICT-talent te bieden.

Dat in Nederland een groot tekort aan ICT-professionals bestaat, is allang geen nieuws meer. Bij het oplopen van de werkloosheid in Nederland door de coronacrisis blijft de ICT-sector buiten schot. Het aantrekken van talent van buiten Nederland is al jarenlang heel gebruikelijk. Minder gebruikelijk is om daarbij te kijken naar het zuiden: naar Afrika.

Afrika telt 1,3 miljard inwoners en is tevens het jongste continent ter wereld: de gemiddelde Afrikaan is nog net geen 20 jaar oud. Dit in tegenstelling tot Europa, waar de gemiddelde leeftijd ruim 42 jaar is. Afrika heeft niet alleen een grote en jonge bevolking, zij zijn steeds beter opgeleid. Volgens een recent onderzoek staan in Afrika bijna 700.000 ICT’ers te springen om aan de slag te gaan.

 
Lees het hele artikel
Je kunt dit artikel lezen nadat je bent ingelogd. Ben je nieuw bij AG Connect, registreer je dan gratis!

Registreren

  • Direct toegang tot AGConnect.nl
  • Dagelijks een AGConnect nieuwsbrief
  • 30 dagen onbeperkte toegang tot AGConnect.nl

Ben je abonnee, maar heb je nog geen account? Neem contact met ons op!