Innovatie & Strategie

Snelgroeier Mendix: eerst te vroeg, nu op de hypecycle
Toen het low-code platform startte, moest het nieuwe klanten van drie nieuwe dingen overtuigen. "We waren een beetje te vroeg."
Hoewel low-code platformbouwer Mendix voor klanten het tekort aan programmeurs oplost, is het tekort aan goede mensen voor het bedrijf zelf de grootste bottleneck voor groei. CTO Johan den Haan besteedt daarom veel aandacht aan de werkcultuur met crafting days en vrijdagmiddagmeetings. “Hoe ik daar reageer op wat er wordt gevraagd, bepaalt hoe mensen de cultuur voelen en hoe ze zich opstellen.”
Het was niet makkelijk voor Mendix toen het 13 jaar geleden met zijn modelleeromgeving kwam. Geen mens had nog gehoord van model-driven development, zoals Mendix dat toen zelf noemde. Cloud stond nog in de kinderschoenen en agile was aan het opkomen. “We moesten mensen van drie nieuwe dingen overtuigen. Nu is de markt er klaar voor, toen waren we een beetje vroeg”, zegt CTO Johan den Haan van Mendix.
Registreren
- Direct toegang tot AGConnect.nl
- Dagelijks een AGConnect nieuwsbrief
- 30 dagen onbeperkte toegang tot AGConnect.nl
Ben je abonnee, maar heb je nog geen account? Neem contact met ons op!