Innovatie & Strategie

Microsoft ondersteunt Windows Phone niet langer
Maar 20 procent van alle Windows Phones draait op laatste mobiele versie Windows 10.
Maar 20 procent van alle Windows Phones draait op laatste mobiele versie Windows 10.
Microsoft stopt met ondersteuning voor de Windows Phone 8.1, drie jaar nadat het bedrijf de Windows Phone introduceerde. Het stopzetten van de steun van de Windows Phone kenmerkt ook het einde van het Windows Phone-tijdperk, schrijft The Verge.
Miljoenen toestellen draaien nog steeds op de ondersteuning van Windows Phone. Het toestel werd vorig jaar al doodverklaard door The Verge. Volgens de techsite draait maar 20 procent van alle Windows Phones op de laatste mobiele versie van Windows 10.
Android en iOS
Hoewel de Windows Phone 8.1 een grote update was voor Microsoft kon de telefoon niet concurreren met Android en iOS. 99,6 procent van alle smartphones draaien op deze besturingssystemen, aldus The Verge.
Microsoft ondersteunt Windows 10 Mobile nog, maar het is onduidelijk wat die ondersteuning in de toekomst inhoudt. Microsoft heeft via officiële kanalen nog niks gezegd over of het stopt met het ontwikkelen van software voor mobiele telefoons, maar volgens The Verge is het wel duidelijk dat de nadruk er niet meer op ligt.
Zelfde ervaring met de Nokia 630 dual sim. Inmiddels ook bijna 4 jaar. Het is een achterhoedegevecht: Windows Phone komt niet meer terug.
Jammer. Mijn Nokia 635 loopt nog prima na 4 jaar. De iPhone 4s van mijn echtgenote gaf het na 2 jaar al op.