Innovatie & Strategie

Analytics
Utrecht CS

Casestudy: Met big data ruimtes veiliger en efficiënter maken

Crowdflow-onderzoeksgroep analyseert bewegingsstromen van groepen mensen.

© NS
19 april 2021

Wie begrijpt hoe groepen mensen zich bewegen en waarom, kan maatregelen nemen om de veiligheid en de doorstroom van een locatie te bevorderen. In 2020 veranderde dat onderzoek, omdat mensen opeens anderhalve meter afstand moesten gaan houden, vertellen dr. Alessandro Corbetta en promovendus Cas Pouw van de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e).

De Crowdflow-onderzoeksgroep van de TU/e waar Corbetta en Pouw onderdeel van uitmaken, heeft als doel om op natuurkundig niveau te begrijpen hoe mensenstromen werken. “Het is vergelijkbaar met de manier waarop we begrijpen hoe een luchtstroom om een sportauto loopt, waarna je de auto kunt optimaliseren voor aerodynamica”, legt Corbetta uit.

Om dat te bereiken, analyseert de onderzoeksgroep grote mensenstromen in de praktijk, bijvoorbeeld in binnensteden, musea en op stations. Op dergelijke plekken worden eigen sensoren neergezet die mensen volgen, zonder dat er inbreuk wordt gemaakt op privacy.

 
Lees het hele artikel
Je kunt dit artikel lezen nadat je bent ingelogd. Ben je nieuw bij AG Connect, registreer je dan gratis!

Registreren

  • Direct toegang tot AGConnect.nl
  • Dagelijks een AGConnect nieuwsbrief
  • 30 dagen onbeperkte toegang tot AGConnect.nl

Ben je abonnee, maar heb je nog geen account? Neem contact met ons op!